Kúpiť športtestery – e-shop

Sprievodca výberom
športtesterov


Športtestery  >  Športtestery bez hrudného pásu

Športtestery bez hrudného pásu

Pokojnejšie športové aktivity, akými sú turistika alebo nordic walking, nevyžadujú nutne športtestery s hrudným pásom. K občasnému zmeranie tepu je určený špeciálny pulzmeter, fungujúce na princípe několikasekundového dotyku.

Meranie tepovej frekvencie bez hrudného pásu, s ukazovateľom tempa a záznamom dvadsiatich tréningov umožňuje pulzmeter inSPORTline Tact v podobe vodotesných hodiniek. Okrem mnohých športových funkcií ponúka tiež čas, dátum, stopky, časový odpočet či päť nezávislých budíkov.

Pulsmetr inSPORTline Tact

Tieto "hodinky" sú výborným partnerom pre každého, kto si chce pri túre aj bežnom nosení po chvíľkach postrážiť srdce. V tomto prípade stačí priložiť prsty druhej ruky k snímačom umiestneným pozdĺž displeja, a pulzmeter po niekoľkých sekundách zmeria aktuálny tep, ktorý zobrazí v kontexte s priemerným.

Pripomeňme si, ako spočítať maximálnu tepovú frekvenciu

Od hodnoty 220 u mužov a 226 u žien odpočítame vek užívateľa. Teda napríklad maximálna tepová frekvencia päťdesiatročného užívateľa je 170 tepov čiže sťahov srdca za minútu. Tuky sa efektívne spaľujú, ak je na 65 - 75%.

Zdieľajte článokOdporúčame športtestery


Ďalšie novinky

Dámske športtestery

Aký športtester vybrať pre športovkyňu? Mal by sa páčiť a, samozrejme, mať všetky potrebné funkcie. Vybrali sme tie najobľúbenejšie.

Športtestery s GPS

Športtestery s GPS navigáciou sú novinkou značky TomTom, ktorá sa GPS technológiami zaoberá už dlho, a teraz ich preniesla aj do športových hodiniek.

Pulzmetre bez hrudného pásu

Meranie tepovej frekvencie je základným predpokladom na efektívny tréning. Ako merať tep bez hrudného pásu?

Čo hovoria užívatelia o športtesteroch Sigma

Jedny z najlepších športtesterov na trhu, navyše za dostupnú cenu, ponúka značka Sigma, ktorú charakterizuje nemecká precíznosť spracovania. Potvrdzujú to aj recenzie užívateľov.

všetky novinky